ZAJĘCIA TANECZNE

Taniec w życiu Dziecka – dlaczego warto?

Zauważyliście, że Dzieci bardzo lubią tańczyć? Wszelkie zabawy połączone z ruchem i tańcem są podejmowane u Dzieci spontanicznie – dlatego należy te reakcje rozwijać już od pierwszych lat życia.

Oczywistą informacją jest to, że taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia – czyli endorfin. Owocuje to zwiększeniem naturalnej radości dziecka czerpanej z ruchu w takt muzyki. To dlatego nawet malutkie Dzieci, które jeszcze nie opanowały sztuki chodzenia „podskakują” na pupciach w rytm muzyki.

Taniec i zabawy ruchowe które wprowadzamy na zajęciach  sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u Dzieci w każdym wieku, aczkolwiek to jest to, czego najbardziej potrzeba Dzieciom w okresie przedszkolnym i szkolnym, kiedy intensywnie rosną i się rozwijają.

Rodzice – pamiętajcie – Dzieci mają mnóstwo energii, a tempo regeneracji sił po intensywnej zabawie, każe nam szukać kolejnych rozwiązań do jej wyładowania.

Taniec kształtuje charakter

Taniec kształtuje także pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji innych dzieci i przede wszystkim samego siebie poprzez pokonywanie własnych, nowo odkrytych barier.

Należy także wiedzieć, że taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają także refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny.

W naszej pracy napotykam często na dzieci zamknięte w sobie które mają problem z wejściem i pracę  w grupie. Taniec, jak żaden inny sport, stwarza możliwość przełamania tych barier! Istotnym aspektem jest także to, że pomaga nawiązać i utrzymać kontakty między Dziećmi.

Taniec to sposób bycia

Na zajęciach uczymy zasad, których trzeba używać w życiu codziennym:

  • chłopiec przepuszcza dziewczynkę przy przejściu przez drzwi
  • trzeba umieć się ukłonić
  • chłopiec podchodzi do dziewczynki i prosi ją do tańca
  • grzecznie podziękować za taniec
  • nie wypada trzymać rąk w kieszeniach
  • w trakcie tańca nie powinno się żuć gumy
  • nie można śmiać się z kolegów czy koleżanek, kiedy coś im nie wyjdzie

Jak widać – taniec ma także pozytywny wpływ wychowawczy. Zasady kultury tańca prezentowane podczas turniejów czy uroczystości przedszkolnych i szkolnych, spotykają się z dużym aplauzem ze strony rodziców.

Czego uczymy

Szkoła tańca "Studio Ruchu Kordaszewscy" specjalizuje się w tańcu towarzyskim.Pokazujemy Dzieciom, że taniec w parze jest ciekawy i fascynujący. U Dzieci w wieku przedszkolnym wprowadzamy dużo tańców i zabaw ruchowych w formie zabawy, które często są wykonywane oddzielnie. Natomiast u Dzieci w wieku szkolnym bazujemy przede wszystkim na tańcu towarzyskim (samba, cha-cha, walc angielski, tango, walc wiedeński itp...). Zajęcia taneczne są prowadzone przez instruktora, który posiada wszelkie potrzebne uprawnienia do pracy z Dziećmi, które są do wglądu rodzica.

Najważniejsza dobra zabawa

Na sam koniec należy pamiętać o najważniejszym – wśród Dzieci taniec musi być zabawą! Tylko i wyłącznie w klimacie zabawy, taniec pomoże Dzieciom w kształtowaniu sprawności fizycznej i dobrych manier.

Logo Aleksandra

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra w Siedlcach
ul. Brzeska 65
08-110 Siedlce

Sekretariat tel. 784 436 284
email: sekretariat@przedszkolealeksandra.pl

Polityka Prywatności | Pliki Cookies

Nr konta: 48 1090 2688 0000 0001 3592 0709

Copyright © Niepubliczne Przedszkole Aleksandra w Siedlcach

TOP