Sensoplastyka

PROJEKTY UE

Jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich w wieku od 0 do 100 lat.

W zajęciach mogą uczestniczyć już najmniejsze, nawet kilkumiesięczne dzieci a sekret tkwi w używanych “materiałach”: Są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie składniki zabawy są bezpieczne dla dzieci nawet wtedy gdy postanowią spróbować barwnych produktów.

Zajęcia odbywają się w Sali wyłożonej folią zabezpieczającą . Każde spotkanie skupia się wokół innego produktu, za każdym razem na dzieci czeka coś innego, zaskakującego, barwnego. Może to być kolorowy ryż do przesypywania. Albo ryżolina, czyli masa plastyczna stworzona z gotowanego ryżu zabarwionego spożywczymi barwnikami. Są zajęcia z kolorowymi nitkami makaronu, z olejem lub skrawkami tkanin. Albo z wyszukiwaniem skarbów w zastygniętych galaretkach.

Każda z tych zabaw powoduje dużo radości oraz stymuluje równocześnie wszystkie zmysły. Jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach życia mózgu gdyż taka zmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami mózgu. A im więcej takich powiązań tym szybciej i bardziej wydajnie będzie przebiegał proces myślowy u dorosłego człowieka .

Logo Aleksandra

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra w Siedlcach
ul. Brzeska 65
08-110 Siedlce

Sekretariat tel. 784 436 284
email: sekretariat@przedszkolealeksandra.pl

Polityka Prywatności | Pliki Cookies

Nr konta: 48 1090 2688 0000 0001 3592 0709

Copyright © Niepubliczne Przedszkole Aleksandra w Siedlcach

TOP