REKRUTACJA 2024/25

Rekrutacja na każdy rok szkolny w Przedszkolu Aleksandra trwa do 10 czerwca. Przedszkole Aleksandra jest niepubliczną placówką w Siedlcach, odpowiadającą wszelkim najnowszym i najbardziej wymagającym przepisom dotyczącym przedszkoli (wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wentylowane oraz wyposażone w systemy klimatyzacji a wyposażenie sal i sanitariatów dla maluchów urządzone i wyposażone w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach).

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra jest miejscem, w którym każde dziecko odnajdzie własną przestrzeń. Na terenie przedszkola na parterze budynku mamy do dyspozycji specjalnie przygotowane 5 sal dydaktycznych, jadalnię, szatnię (dla każdego dziecka przypisana oddzielna szafeczka na cały rok szkolny) na trzeciej kondygnacji znajdują się dwie sale dydaktyczne,szatnia,sala gimnastyczna,pracownia komputerowa oraz gabinety terapeutyczne. Wszystkie te pomieszczenia wyposażone są w nowy kolorowy i przyjazny dla dzieci sprzęt, meble, zabawki oraz pomoce posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, dopuszczające je do użytku przez dzieci.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30

Oddziały integracyjne

Edukacja integracyjna jest procesem wspólnego kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z ich zdrowymi rówieśnikami. Postanowiliśmy sprostać tym wymaganiom, dlatego też w naszym Przedszkolu jest miejsce dla wszystkich dzieci.

Dla potrzeb dzieci i ich rodziców w naszej placówce realizujemy:

• zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju
  • zajęcia psychologiczno-pedagogiczne
  • zajęcia rewalidacyjne

Dla potrzeb dzieci i ich rodziców mamy wyspecjalizowaną kadrę terapeutów:

• logopedę,
  • pedagoga specjalnego,
  • terapeutę Integracji Sensorycznej,
  • terapeutów do pracy z dziećmi autystycznymi
  • psychologów

Zajęcia dodatkowe

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie najmłodsi nie tylko bawią się i miło spędzają czas. Chcemy, żeby poprzez zabawę i w przyjemnej atmosferze uczyły się one także tego, co może się im przydać w późniejszych latach, kiedy zostaną uczniami. Nasze przedszkolaki będą miały przede wszystkim kontakt z językiem obcym.

Nie zapominamy również o tym, że ruch to zdrowie i dlatego od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do udziału w lubianych przez nich Zajęciach Umuzykalniających. Czuwając nad prawidłowym rozwojem dzieci, zapewniamy wszystkim dzieciom kontakt z psychologiem, pedagogiem i logopedą a w razie konieczności niezbędną pomoc.

Biorąc pod uwagę, że każde dziecko ma swoje indywidualne zainteresowania, jesteśmy elastyczni na propozycje zajęć dodatkowych. W naszym przedszkolu oferujemy następujące zajęcia dodatkowe:

• Przedszkoliada (zajęcia ruchowe)
  • MathRiders(zajęcia matematyczne)
  • Zajęcia informatyczne(nowa sala informatyczna)
  • Zajęcia sensoplastyczne
  • Zajęcia taneczne
  • Zajęcia z robotyki i programowania
  • Zajęcia z języka angielskiego

Chętnie pomożemy Waszym pociechom odkryć talenty, które zaprocentują w przyszłości, a w wieku przedszkolnym przysporzą mnóstwo radości.

Przedszkole bierze udział w programach:

• Projekt własny przedszkola - Podróż z zawodami.
  • Angielski jest Fun-Tastyczny
  • EkoFrajda
  • Sztuka emocji
  • Migu Mig
  • Kreatywna Matematyka
  • Klasa w Terenie

Opłaty miesięczne za pobyt dziecka w przedszkolu w roku szkolnym 2024/25 kształtują się następująco:

Wpisowe - 400,00 zł

Czesne - 600,00 zł/ miesiąc -  bez ograniczeń czasowych

W tym zapewniamy:

• Opiekę pedagogiczną
  • Język angielski
  • Korektywa
  • Cykliczne koncerty muzyczne grupy - Papaja Kids
  • Teatry dziecięce grup anglojęzycznych, pokazy przyrodnicze, pokazy iluzjonistów, pokazy sztuki cyrkowej.

Czesne za cały rok szkolny 2024/25 wynosi 7200,00 zł można je zapłacić

• w 12 ratach po 600 zł
  • w 4 ratach po 1800 zł
  • w jednej wpłacie 7200 zł

Drodzy Rodzice, nieodebranie dziecka w wyznaczonych godzinach pracy placówki, skutkuje dodatkową opłatą w wysokości 150 zł, z a każdą rozpoczęta godzinę zegarową.

Rodziców dzieci z aktualnym Orzeczeniem o Potrzebie Kształcenia Specjalnego zapraszamy na spotkania indywidualne z dyrektorem placówki .

Posiłki z naszej kuchni:

• W pełni zbilansowane i zdrowe posiłki przygotowywane przez kucharzy w naszej kuchni
    • dopłata do dziennego wyżywienia – 16 zł, dieta bezglutenowa lub bezmleczna od 20 zł/dzień/osoba

Zestawy podręczników

Do każdej grupy wiekowej zamawiane są podręczniki z wydawnictw pedagogicznych (pakiety na cały rok szkolny) oraz ćwiczenia do zajęć dodatkowych w kwotach ustalonych przez wydawnictwa.

Dodatkowe opłaty raz w roku to:

• ubezpieczenie (dobrowolne)
  • wyprawka – dwa razy w roku 250
  • fartuszki do zajęć kulinarnych i plastycznych - w zależności od cen w hurtowniach