REKRUTACJA

Rekrutacja na każdy rok szkolny w Przedszkolu Aleksandra trwa do 10 czerwca. Przedszkole Aleksandra jest niepubliczną placówką w Siedlcach, odpowiadającą wszelkim najnowszym i najbardziej wymagającym przepisom dotyczącym przedszkoli (wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wentylowane oraz wyposażone w systemy klimatyzacji a wyposażenie sal i sanitariatów dla maluchów urządzone i wyposażone w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach).

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra jest miejscem, w którym każde dziecko odnajdzie własną przestrzeń. Na terenie przedszkola mamy do dyspozycji specjalnie przygotowane 5 sal dydaktycznych, jadalnię, szatnię (dla każdego dziecka przypisana oddzielna szafeczka na cały rok szkolny). Wszystkie te pomieszczenia wyposażone są w nowy kolorowy i przyjazny dla dzieci sprzęt, meble, zabawki oraz pomoce posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, dopuszczające je do użytku przez dzieci.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 18.00.

Oddziały integracyjne

Edukacja integracyjna jest procesem wspólnego kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z ich zdrowymi rówieśnikami. Postanowiliśmy sprostać tym wymaganiom, dlatego też w naszym Przedszkolu jest miejsce dla wszystkich dzieci. Dla potrzeb dzieci i ich rodziców mamy wyspecjalizowaną kadrę terapeutów:

• logopedę,
  • pedagoga specjalnego,
  • terapeutę Integracji Sensorycznej,
  • terapeutów do pracy z dziećmi autystycznymi

Zajęcia dodatkowe

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie najmłodsi nie tylko bawią się i miło spędzają czas. Chcemy, żeby poprzez zabawę i w przyjemnej atmosferze uczyły się one także tego, co może się im przydać w późniejszych latach, kiedy zostaną uczniami. Nasze przedszkolaki będą miały przede wszystkim kontakt z językiem obcym.

Nie zapominamy również o tym, że ruch to zdrowie i dlatego od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do udziału w lubianych przez nich Zajęciach Umuzykalniających. Czuwając nad prawidłowym rozwojem naszych milusińskich, zapewniamy wszystkim dzieciom kontakt z psychologiem, pedagogiem i logopedą a w razie konieczności niezbędną pomoc. Przedszkolaki uczestniczą również w zajęciach grupowych – korektywie, rytmice.
Do zajęć edukacyjnych włączyliśmy Edukację Przyrodniczą, która opiera się głównie na zajęciach praktycznych na świeżym powietrzu i będzie prowadzona przez każdego z nauczycieli w grupie.

Biorąc pod uwagę, że każde dziecko ma swoje indywidualne zainteresowania, jesteśmy elastyczni na propozycje zajęć dodatkowych.

Chętnie pomożemy Waszym pociechom odkryć talenty, które zaprocentują w przyszłości, a w wieku przedszkolnym przysporzą mnóstwo radości.

Przedszkole bierze udział w programach:

Opłaty miesięczne za pobyt dziecka w przedszkolu kształtują się następująco:

Czesne - 350,00 zł/ miesiąc

W tym zapewniamy:

• Opiekę pedagogiczną
  • Język angielski
  • Rytmika
  • Religia
  • Korektywa

Posiłki z naszej kuchni:

• W pełni zbilansowane i zdrowe posiłki przygotowywane przez kucharzy w naszej kuchni
  • dopłata do dziennego wyżywienia – 12 zł, dieta bezglutenowa, bezmleczna 16 zł

Zestawy podręczników

Do każdej grupy wiekowej oraz ćwiczenia do zajęć dodatkowych to kwoty ustalone przez wydawnictwa.

Dodatkowe opłaty raz w roku to :

• ubezpieczenie (dobrowolne)
  • wyprawka – dwa razy w roku
  • fartuszki do zajęć kulinarnych
  • opłata za wejście na platformę komunikacyjną EduFox