MAŁY INŻYNIER

Robotyka dla każdego!

Zajęcia z robotyki dla Dzieci w oparciu o zestawy LEGO Boost

Warsztaty Lego Boost to zabawa, która w przyjazny sposób zachęca do pogłębiania naukowych pasji, rozwija kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Kurs jest skierowany przede wszystkim do Dzieci, które chcą zmierzyć się z ciekawymi i dużymi konstrukcjami, ale nie są jeszcze pewne swoich umiejętności programowania. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. Nasze warsztaty stawiają przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej.

W trakcie zajęć mali inżynierowie pod czujnym okiem instruktora konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne.

Ponad 800 klocków, w tym 3 silniki i 2 czujniki pozwolą na zbudowanie niesamowitych konstrukcji robotów i maszyn. Dzięki tabletom programowanie naszych konstrukcji jest dużo przyjaźniejsze dla dzieci.

W trakcie 30 zaplanowanych spotkań kursanci będą mieli okazję zbudować m.in.:

• gitarę elektryczną
  • samochód wyścigowy