Trening umiejętności społecznych

Dziecko już od momentu przyjścia na świat potrzebuje innych ludzi nie tylko po to, by przetrwać ,ale by je kochali,wspierali,rozumieli,dzielili z nim doświadczenia-zarówno te przyjemne, jak i nieprzyjemne.

W toku rozwoju człowiek wiele umiejętności uczy się przez naśladowanie ,a poprzez obserwację poznaje normy i zasady oraz dowiaduje się, jak funkcjonuje świat.

Podczas zajęć z zakresu treningu umiejętności społecznych , staramy się rozwijać w dzieciach następujące obszary:

• relacje interpersonalne,
  • asertywność,
  • radzenie sobie w sytuacjach ekspozycji społecznej a przede wszystkim bazujemy na doskonaleniu sfery społeczno-emocjonalnej.

Jednak całościowe wykorzystanie metody TUS zakłada umiejętne połączenie wiedzy z tych obszarów i przekazanie jej dzieciom w sposób dopasowany do ich wieku i możliwości poznawczych.