MATHRIDERS

Matematyka od narodzin
Badania pokazują, że od najmłodszych lat dzieci myślą o otaczających je przedmiotach, ludziach i wydarzeniach w zaskakujący sposób. Od chwili narodzin niemowlęta chłoną informacje o otaczającym je świecie i próbują go zrozumieć. Potrafią rozróżniać dorosłych (sortowanie), zauważają, że po dniu następuje noc (relacja czasowa). Roczne dziecko umie poprosić o więcej herbatników i będzie niezadowolone, gdy ktoś mu jeden zabierze (dodawanie i odejmowanie). Dwulatek pokaże ci na palcach ile ma lat (ilość), a trzy lub czterolatek zbuduje wieżę z klocków i nawlecze koraliki na sznurek według określonego wzoru.

Matematyka poprzez zabawę, ruch i muzykę
MathRiders dla najmłodszych dzieci buduje solidne fundamenty matematyczne poprzez zabawę, ruch i muzykę. Bawiąc się, dzieci wypróbowują i dopracowują nowopoznane umiejętności. Nauka poprzez zabawę wpływa pozytywnie na budowanie pewności siebie. Program wprowadza m.in. Brain Jog – tzw. gimnastykę mózgu – ćwiczenie wspomagające myślenie i koordynację. Brain Jog łączy ruch z nauką.

Dzieci grają na perkusji, by aktywizować zmysł słuchu i rozwiązywać problemy matematyczne. Muzyka wzmacnia umiejętności wykonywania działań w pamięci i myślenie twórcze.

Umiejętności autoekspresji i zdolności przywódcze:
Każde dziecko zachęcane jest do wypowiadania się zarówno indywidualnie, jak również jako członek grupy. Autoekspresja wzmacnia poczucie własnej wartości i motywuje do dalszych działań, co z kolei generuje kolejne sukcesy. MathRiders uczy poprzez różnorodne aktywności, które pozwalają dziecku poznawać nowe sposoby rozumienia świata i dzielenia się swoimi odkryciami.

Zmieniamy uczniów w świadomych miłośników matematyki

Dzięki angażującym i dostosowanym do wieku zajęciom, uczniowie MathRiders zaczynają dostrzegać matematykę wokół siebie. Podczas lekcji, uczniowie doświadczają  różnorodnych problemów matematycznych, które rozwijają ich umiejętność naturalnego postrzegania przedmiotu. Uczniowie MathRiders otrzymują rzetelnie ugruntowane podstawy matematyki dzięki kombinacji indywidualnego podejścia i zajmujących zajęć grupowych. MathRiders oferuje unikalne podejście do nauki, które gwarantuje sukces. Program zbudowany jest na następujących założeniach:

Zachwyt: piękno, wzory i logika matematyki są wokół nas.  Matematyka to nie tylko definicje i równania, lecz także narzędzie do rozumienia świata.

Zachęta: Uczniowie zachęcani są do tego, by rozwijać własne pomysły i uczyć się rozwiązywać problemy w nowy sposób.

Partnerstwo: Uczniowie pracując przy wsparciu ze strony nauczycieli i grupy rówieśniczej, rozwijają wiarę we własne możliwości. Młodsi uczniowie pod koniec lekcji otrzymują zadanie do rozwiązania w domu wraz z rodzicami. W ten sposób angażujemy w proces nauczania także rodziców.

Indywidualne wsparcie: Każdy uczeń MathRiders poddawany jest odpowiedniej do poziomu wiedzy diagnozie, przeprowadzanej przez certyfikowanych nauczycieli MathRiders. Diagnoza ta pozwala nauczycielom śledzić postępy ucznia, rozpoznawać jego specyficzne trudności lub ponadprzeciętne zdolności i planować tok nauki.

Lekcje dla nastolatków na bardziej zaawansowanych poziomach zawierają:

Zadania dodatkowe: Trudne zagadnienia matematyczne są rozwiązywane w przyjaznym środowisku i przy adekwatnym wsparciu nauczyciela. Logika i rozwiązywanie problemów matematycznych wspierają rozwój intelektualny uczniów.

Indywidualna nauka: Spersonalizowany program nauki wynikający z rozpoznania indywidualnych mocnych i słabych stron ucznia, pomaga ustalić realne cele nauki.