JĘZYK ANGIELSKI

W Niepublicznym Przedszkolu Aleksandra zajęcia z języka angielskiego odbywają się cyklicznie i są jednym z podstawowych elementów naszej oferty edukacyjnej wliczonym w czesne. Nauka języka obcego w wieku przedszkolnym to przede wszystkim zabawa z lektorem.  Dzięki profesjonalnym pomocom dydaktycznym, lektorom z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Dziećmi  oraz wyjątkowym programom nauczania Przedszkolaki przenoszą się w świat języka angielskiego.

Naszym głównym celem jest przygotowanie Dzieci do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim, ale także zapoznanie ich z kulturą krajów anglosaskich.

Wiemy, że intensywny czas w przedszkolu to bardzo ciężka praca, dlatego nasze zajęcia są zabawą, podczas, której Dzieci odpoczywają i chętnie uczą się języka angielskiego. Lektor podczas swojej pracy korzysta z niezawodnych metod takich jak immersja językowa, piosenki Super Simple Songs i podręczników renomowanego wydawnictwa językowego Macmillan.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone są z częstotliwością od 3 do 5 razy w tygodniu i w pełni realizują zagadnienia z podstawy programowej.

Nasze metody pracy

Total Physical Response

TPR to metoda szczególnie popularna w nauczaniu Dzieci, ponieważ najlepiej odzwierciedla ich potrzeby i zdolności. Lektor wydaje polecenia w języku obcym, a Dzieci odpowiadają właściwie wykonanymi gestami i ruchem. Takie podejście kładzie nacisk na rozumienie języka obcego, co jest pierwszym krokiem do nauki mówienia i swobodnej komunikacji.

TPR to innowacyjna metoda, która pozwala pracować już z najmłodszymi Dziećmi, nawet tymi, które nie umieją jeszcze mówić w języku ojczystym.

Zajęcia prowadzone zgodnie z tą metodą są dynamiczne, pełne ruchu i aktywności fizycznej, którą Dzieci uwielbiają. Taka forma dodatkowo wspiera proces uczenia się u Dzieci.

Metodę TPR uważa się też za eliminującą stres podczas nauki języka obcego.

Super Simple Songs

Super Simple Songs to cykl piosenek i materiałów dedykowanych do nauki języka angielskiego w przedszkolach. Zostały stworzone z myślą o najmłodszych uczniach przez grupę doświadczonych lektorów pracujących w Japonii. Intuicyjne gesty oparte o język migowy ułatwiają zapamiętywanie i rozumienie nowych zwrotów, a zabawne teksty i przyjemna muzyka sprawiają, że Dzieci wprost uwielbiają piosenki, na których oparte są zajęcia.

Immersja

Metoda immersji to zanurzenie w języku obcym. Angielski w czasie zajęć jest językiem komunikacji i instrukcji między lektorem a Dziećmi, a z czasem też staje się formą interakcji między Dziećmi. To naturalna metoda przyswajania języka obcego, najbliżej naśladująca naukę języka ojczystego.

Zajęcia języka angielskiego prowadzi Izabela Radoi.

Zdjęcia autorstwa Oleg Magni i Mike z Pexels