środa, 07 Sierpień 2019 / Opublikowano w Aktualności

W naszym przedszkolu gościliśmy panią Wiolettę Byszewską  z firmy ” Fulleren”, która przybliżyła nam świat chemii i fizyki. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, że można banem wbić gwóźdź w deskę. Nasze przedszkolaki mroziły róże, które później rozbijały się na malutkie kawałeczki. Podczas pokazu było dużo dymu i „wybuchów”, a w   drugiej części widowiska na naszym placu zrobiliśmy „morze piany”, w której  wspaniale się bawiliśmy.

środa, 24 Lipiec 2019 / Opublikowano w Aktualności

Już prawie połowa wakacji za nami,więc postanowiliśmy wyruszyć do sali zabaw „Maluch”. Tam zabawa była wspaniała. Wspinając się po drabinkach, zjeżdżając krętymi zjeżdżalniami i „kąpiąc się” w basenie z piłeczkami wyszaleliśmy się do woli. Humory nam dopisały i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

środa, 24 Lipiec 2019 / Opublikowano w Aktualności

Wizyta w „Planetarium” była wspaniała, razem z naszymi przedszkolakami mogliśmy zobaczyć niebo w różnych szerokościach geograficznych ,oraz ruchy ciał niebieskich. ” Niebo Prusa ” to miejsce , w którym planety Układu Słonecznego są ” na wyciągnięcie ręki”. Dzięki uprzejmości pana Sławomira Miernickiego z Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii nad naszymi głowami widzieliśmy trzynaście przepięknych gwiazdozbiorów.

środa, 24 Lipiec 2019 / Opublikowano w Aktualności

Zabawy sensoryczne zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania otaczającego świata. Wspólnie z naszymi przedszkolakami zrobiliśmy piasek kinetyczny i masę solną. Był również wielki połów “makaronowych rybek” i wspaniała ścieżka sensoryczna, po której chodziliśmy boso. Przez chwilę byliśmy poszukiwaczami skarbów, które były ukryte w naszych pudełkach sensorycznych. Próbowaliśmy jak smakuje cytryna , sól i cukier, niektórzy po zapachu rozpoznawali różne produkty.

wtorek, 09 Lipiec 2019 / Opublikowano w Aktualności

Wakacje już w pełni , pogoda raz dopisuje a raz nie, ale my nie martwimy się brakiem słońca . Od poniedziałku rozpoczęliśmy podróż po świecie , dowiedzieliśmy się ze jest on podzielony na kontynenty które otaczają morza i oceany, że są kraje w których jest prawie zawsze zimno albo upalnie a najważniejsze jest to że mieszkają tam dzieci takie jak my.

środa, 19 Czerwiec 2019 / Opublikowano w Aktualności

Piknik Rodzinny pod hasłem ” Bezpieczny Przedszkolak – Bezpieczne Wakacje ” za nami . Rodzinne spotkanie udało się wyśmienicie , było dużo zabawy , atrakcji i konkursów. Największa atrakcją spotkania były prezentacje Służb Mundurowych :Policji, Straży Pożarnej , Karetki Pogotowia oraz Policji z wyszkolonym do zadań specjalnych psem o imieniu Ogi . Wykładowcy wraz z podopiecznymi z Medycznej Szkoły Policealnej im.prof. Zbigniewa Religi, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach zaprezentowali nam jak radzić sobie w nagłych sytuacjach zakrztuszenia , złamania czy zasłabnięcia

poniedziałek, 13 Maj 2019 / Opublikowano w Aktualności
wtorek, 30 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

środa, 24 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, z tej okazji razem z naszymi przedszkolakami przypomnieliśmy sobie zasady segregowania śmieci. Rozmawialiśmy również o tym, co możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie.

czwartek, 18 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności

Wesołego, rodzinnego świętowania i biesiadowania
życzą dzieci i pracownicy Przedszkola „Aleksandra”