Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to stosunkowo nowe święto, które w bardzo szybkim tempie stało się popularne. Jak doszło do powstania Dnia Pluszowego Misia? Kiedy obchodzony jest światowy dzień misia i jak się świętuje to wydarzenie?

Dzień Pluszowego Misia powinno obchodzić każde dziecko - niezależnie od wieku dziecka i od wieku misia, a także jego wyglądu. Ulubione i najukochańsze misie dzieci to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe, pachnące nowością i z metką znanego producenta. Bardzo często serce dziecka skrada właśnie typowy brzydal - szaro-bury, stary i odrapany, bez jednego oka. Niezależnie od tego, jak wygląda ulubiony miś dziecka, jest on bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół dziecka. Z tego powodu zasługuje na swoje święto. Tym bardziej, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Skąd się właściwie wziął pluszowy miś?