REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja na Nowy Rok Szkolny 2018/2019 w Przedszkolu Aleksandra trwa do 10 czerwca 2018 roku. W chwili obecnej trwa także nabór do grup dzieci 3,4-letnich, na który serdecznie zapraszamy.

Przedszkole Aleksandra jest niepubliczną placówką w Siedlcach, odpowiadającą wszelkim najnowszym i najbardziej wymagającym przepisom dotyczącym przedszkoli (wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wentylowane a wyposażenie sal i sanitariatów dla maluchów urządzone i wyposażone w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach).

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra jest miejscem, w którym każde dziecko odnajdzie własną przestrzeń. Na terenie przedszkola mamy do dyspozycji specjalnie przygotowane 4 sale dydaktyczne, toalety dla dzieci, jadalnię, szatnię (dla każdego dziecka przypisana oddzielna szafeczka na cały rok szkolny). Wszystkie te pomieszczenia wyposażone są w nowy kolorowy i przyjazny dla dzieci sprzęt, meble, zabawki oraz pomoce posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, dopuszczające je do użytku przez dzieci.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 18.00.

Oddziały integracyjne

Edukacja integracyjna jest procesem wspólnego kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z ich zdrowymi rówieśnikami. Postanowiliśmy sprostać tym wymaganiom dlatego też w naszym Przedszkolu jest miejsce dla wszystkich dzieci .Dla potrzeb dzieci i ich rodziców mamy wyspecjalizowaną kadrę terapeutów:

• psychologa,
  • logopedę,
  • pedagoga specjalnego,
  • terapeutę Integracji Sensorycznej, oraz przygotowaną, profesjonalną salę do Integracji Sensorycznej i rehabilitacji.
  • terapeutów behawioralnych do pracy z dziećmi autystycznymi

Zajęcia dodatkowe

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie najmłodsi nie tylko bawią się i miło spędzają czas. Chcemy, żeby poprzez zabawę i w przyjemnej atmosferze uczyły się one także tego, co może się im przydać w późniejszych latach, kiedy zostaną uczniami. Nasze przedszkolaki będą miały przede wszystkim kontakt z językiem obcym.

Nie zapominamy również o tym, że ruch to zdrowie i dlatego od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do udziału w lubianych przez nich Zajęciach Umuzykalniających. Czuwając nad prawidłowym rozwojem naszych milusińskich, zapewniamy wszystkim dzieciom kontakt z psychologiem, pedagogiem i logopedą a w razie konieczności niezbędną pomoc. Przedszkolaki uczestniczą również w terapiach grupowych – korektywie, rytmice.
Do zajęć edukacyjnych włączyliśmy Edukację Przyrodniczą, która opiera się głównie na zajęciach praktycznych na świeżym powietrzu i będzie prowadzona przez każdego z nauczycieli w grupie.

Przedszkole bierze udział w programach:

• „ Aquafresch",
  • „Cała Polska czyta dzieciom"
  • „Kubusiowi przyjaciele natury".

Oferujemy zajęcia dodatkowe:

• język angielski,
  • religia,
  • rytmika,
  • Zajęcia kulinarne
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia przyrodnicze.

Biorąc pod uwagę, że każde dziecko ma swoje indywidualne zainteresowania, jesteśmy elastyczni na propozycje zajęć dodatkowych.

Chętnie pomożemy Waszym pociechom odkryć talenty, które zaprocentują w przyszłości, a w wieku przedszkolnym przysporzą mnóstwo radości.

Opłaty miesięczne za pobyt dziecka w przedszkolu w roku szkolnym 2018/2019 kształtują się następująco:

Czesne - 250,00 zł/ miesiąc

W tym zapewniamy:

• Opiekę pedagogiczną
  • Język angielski
  • Rytmika
  • Religia
  • Korektywa

Wyżywienie

• W pełni zbilansowane i zdrowe posiłki dostarczane są do naszego przedszkola przez firmę cateringową
  • dopłata do dziennego wyżywienia – 12 zł (4 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek, drugi podwieczorek) lub 10 zł ( 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek), w zależności od długości pobytu dziecka w przedszkolu